Антибіотики у тваринництві: проблеми для довкілля та здоров'я
Із початку свого винайдення, антибіотики застосовувались для порятунку життя мільйонів людей і відігравали найважливішу роль у захисті здоров’я. Згодом вони почали активно використовувати на тваринницьких фермах на постійній основі як лікувальні та профілактичні засоби, а також як стимулятори росту.
Поступово, надмірне та неконтрольоване використання протимікробних препаратів у тваринництві призвело до того, що бактерії мутують і пристосовуються, а антибіотики, які боролися з ними - перестають діяти.
Резистентність або стійкість до антимікробних препаратів вважається серйозною загрозою для людей та тварин у майбутньому, а рівень стійких бактерій, що постійно зростає, збільшує кількість захворювань.
За даними досліджень 700 000 людей у всьому світі помирають від бактеріальних інфекцій щороку, оскільки, антибіотики вже не ефективні.
Всесвітня організація охорони здоров'я попереджає: якщо проблему не вирішувати, то до 2050 року вона може призвести до 10 мільйонів щорічних смертей та рекомендує фермерам припинити регулярне використання антибіотиків з метою стимулювання росту і профілактики хвороб серед здорових тварин.
Багато країн вже вживають заходів щодо зменшення використання антибіотиків у тваринництві та посилили методи контролю. Країни ЄС більше десяти років докладають зусиль аби скоротити застосування антибіотиків у тваринництві.
Натомість, в Україні вживання антибіотиків у тваринництві для профілактики досі залишається нормою. У 2019 році Кабінет Міністрів України затвердив Національний план дій щодо боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів. План передбачає гармонізацію законодавства України із законодавством Європейського Союзу щодо використання антибіотиків.
Та чи готові до цього фермерські господарства? Адже не існує єдиного чарівного методу, який дозволив би легко та повністю “безболісно” замінити використання антибіотиків. Для досягнення цієї мети фермерам необхідно ґрунтовно працювати над багатофакторним підходом, включно з управлінням фермою, кліматом і гігієною, надаючи перевагу інноваційним технологіям та сучасним науково-технічним розробкам. Про це ми поговоримо у нашій наступній публікації.
Як віднайти раціональні методи виключення використання антибіотиків на господарствах
Утримання здорових тварин без використання антибіотиків є невідкладним завданням галузі тваринництва. У світі дедалі більшого значення набуває стале та відповідальне фермерство, адже споживачі стають обізнанішими про вплив продуктів тваринництва на довкілля та загрози здоров'ю людини від надмірного застосування антибіотиків, такі як прискорення виникнення антибіотикорезистентності.
Чи є рішення?
Насправді такий виклик для галузі повинен включати багатофакторний підхід до ведення господарства та раціональні способи виключення використання антибіотиків із ветеринарних схем господарств:
Виключення антибіотиків в якості профілактичних засобів;
Забезпечення максимального рівня біобезпеки на підприємстві;
Профілактика хвороб завдяки застосуванню професійної схеми вакцинації;
Ветеринарний контроль годівлі завдяки використанню безантибіотичних кормових додатків з потужними антибактеріальними властивостями
AGROSUPPLY прагне бути в авангарді цих важливих для майбутнього тваринницької галузі процесів та готовий вже сьогодні запропонувати низку продуктів, спеціально створених аби допомогти підвищити стійкість тварин до хвороб. Це ефективні рішення для боротьби із патогенами, які допомагають підтримати здоров’я тварин, пропонуючи здоровий та збалансований раціон без антибіотиків.
Сьогодні, у тісній співпраці із нашими клієнтами, ми розробляємо індивідуальні рішення та підходи під потреби кожного окремого господарства. Ми використовуємо наш досвід, міжнародні дослідницькі центри, власні виробничі потужності та інноваційні напрацювання аби запропонувати оптимальне рішення та забезпечити свій вклад у сталий розвиток, відповідаючи усім викликам сьогодення.
Дізнайтесь більше про ефективні рішення, які оптимально підійдуть під потреби саме вашого господарства, у вашого персонального менеджера!
Рішення AGROSUPPLY для зменшення використання антибіотиків у тваринництві та кормовиробництві
Вирощування здорових продуктивних тварин з меншою кількістю антибіотиків - основний виклик для тваринництва в усьому світі. Картина зрозуміла: рухаючись у напрямку Єворопи, де заходи контролю щоразу посилюються, стале тваринництво з контрольованим низьким рівнем використання антибіотиків стане обов'язковим в Україні.
Ще з часів заснування, AGROSUPPLY зробив основою своїх глобальних цілей сталий розвиток, відповідальне тваринництво та кормовиробництво без антибіотиків. Завдяки цьому підходу продуктовий портфель компанії складається із унікальних інноваційних продуктів спрямованих забезпечити здоров’я тварин та водночас їх високу продуктивність.
Що може запропонувати AGROSUPPLY для зменшення використання антибіотиків?
У першу чергу - практичний підхід до ваших потреб та експертний аналіз. А далі - портфоліо індивідуальних гнучких рішень, напрацьованих на основі багаторічного досвіду, що складається з продуктів, які підтримують продуктивність і здоров’я тварин.
лінійка унікальних рідких підкислювачів, основою яких є органічні кислоти, рослинні екстракти, гліцериди жирних кислот та мікроелементів. Вони знижують рівень рН корму та оптимізують умови для вироблення ферментів, що покращує засвоєння поживних речовин, знижується навантаження на імунну систему. Це зумовлює стабільну роботу ШКТ, прискорюючи темпи зростання тварин.
кормові дезінфектанти для безпеки кормів та сировини, що повністю нейтралізують віруси та патогенні бактерії, що запобігає виникненню хвороб тварин.
сухі дезінфікуючі засоби для знезараження і висушування тваринницьких приміщень та пташників. Використання гарантує стерильність приміщень як частину виконання вимог біобезпеки.
високоефективні рішення для боротьби з мікотоксинами покликані зв'язувати, утримувати і виводити мікотоксини і інші токсини з ШКТ сільськогосподарських тварин і птиці. Додатковим бонусом застосування адсорбентів є стимулювання імунної функції організму.
Використання цих продуктів - світовий тренд на шляху до зменшення використання антибіотиків.
Запитайте у свого менеджера детальніше про впровадження цих рішень у вашому господарстві